BIM în proiectele de infrastructură

Invitație la workshop-ul teoretic și practic „BIM în proiectele de infrastructură”.

Workshop-ul va avea loc în Amfiteatrul prof. dr. ing. Atanasie Talpoși (JAT1) de la Facultatea de Construcții în data 05.06.2024 începând cu ora 10:00.

Evenimentul este organizat de la Facultatea de Construcții împreună cu Asociația Profesională de Drumuri și Poduri Filiala Brașov. Prezentarea va fi susținută de Cătălin Andrei membru în asociația BIMTECH și building SMART România.

Asociația BIMTECH a fost înfințată în anul 2016 de către o echipă de profesioniști cu experiență în domeniul arhitecturii, ingineriei și construcțiilor, și dorește să schimbe în România metodologia procesului de a construi de la concept, design, execuție, până la operare și mentenanță, într-o direcție efcientă, sustenabilă și avansată tehnologic. Asociația are ca scop crearea unui pol de competență ce cuprinde specialiști și informații care vin în sprijinul sectorului de construcții, prin susținerea proiectelor care au openBIM la bază.