Concurs profesional științific studențesc de rezistența materialelor

,,C.C TEODORESCU’’, ediția a XL a, Faza Națională, BRAȘOV 2024

Facultatea de Inginerie Mecanică împreună cu Facultatea de Constructii din cadrul Universității Transilvania din Brașov, sub egida Academiei de Științe Tehnice din România, Filiala Brașov, Secția 1 - Mecanică tehnică și Secția 6 – Construcții și Urbanism, organizează în perioada 16-18 Mai 2024, Concursul profesional științific studențesc de Rezistența Materialelor ,,C. C Teodorescu’’ ediția a XL a, Faza națională, Brașov 2024, la care participă peste 65 de studenți din universitățile din țară, la secțiile de mecanică, nemecanică și construcții.

În aceeași perioadă, se desfășoară și conferința națională REZMAT2024 având ca obiectiv dezbaterea cu privire la actualele provocări în activitatea de predare - învățare a rezistenței materialelor, precum și realizarea schimbului de bune practici între centrele universitare participante.

Pentru mai multe detalii apasă aici!