21-23 Mai 2024, Hotel ARO Palace Brașov

Facultatea de Construcții împreună cu Academia de Științe Tehnice și Arte din Bosnia Herțegovina, organizează evenimentul științific "Advanced Research Workshop Countering Hybrid Threats Against Critical Infrastructures", ce va avea loc la Hotel Aro Palace în perioada 21-23 Mai 2024.

Evenimentul este organizat în cadrul programului NATO - Science for Peace and Security și își propune să aducă laolaltă cadrele universitare, factorii de decizie și utilizatorii finali pentru a evalua modalitățile prin care comunitatea științifică poate oferi soluții pentru a face față provocărilor în domeniul securității infrastructurii critice, evaluării și managementul riscului.

În cadrul evenimentului vor susține prezentări experți cu reputație internațională și expertiză în integritatea structurală, managementul riscului aplicat în structuri, evaluarea vulnerabilităților și domeniul inteligenței artificiale.

Detalii și programul conferinței le găsiți pe pagina web a evenimentului https://arw.unitbv.ro/