UrbanBIM project - second meeting

A doua întâlnire a

Proiectului European UrbanBIM

Sevilla, 16 mai 2019

Universitatea Transilvania din Brașov a participat la data de 16 mai la a cea de-a doua întâlnire a proiectului UrbanBIM, intitulată "Integrarea educațională inovatoare a planificării urbane bazate pe tehnologiile BIM-GIS și axată pe provocările economiei circulare" care a avut loc la Universitatea din Sevilla.

UrbanBIM meeting 02

În cadrul acestei întâlniri de lucru, participanții la proiect au abordat strategiile și au definit sarcinile necesare atingerii obiectivelor stabilite în proiectul finanțat de Uniunea Europeană. S-au evaluat și validat sarcinile îndeplinite până la această dată și s-a definit un punct de plecare pentru dezvoltarea următoarelor activități planificate în cadrul proiectului.

La cea de-a doua întâlnire internațională au participat reprezentanți ai tuturor participanților la proiect:

Universitatea Transilvania din Brașov (UTBV) (România);
Asociatia Română Green Building Council (RoGBC) (România);
Universitatea din Sevilla (USE) (Spania);
Asociación Empresarial de investigación Centro Tecnológico del Mármol, Piedra y Materiales (CTM) (Spania);
Politechnika Warszawska (WUT) (Polonia);
Datacomp sp. z o.o. (Datacomp) (Polonia).

logosbeneficaireserasmusleft ro